- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
EĞİTİM GÜNCEL YEREL

Valimiz İbrahim AKIN, Mucur’u Ziyaret Etti

Valimiz Sayın İbrahim Akın, İlçemiz’i ziyaret ederek birtakım açılışlara katıldı ve incelemelerde bulundu.
Valimizin ziyareti ilk olarak İlçemiz’e bağlı Kızıldağı Yeniyapan Köyündeki halı saha açılışı ile başladı.
Açılış törenine Valimiz Sayın İbrahim AKIN, Milletvekilimiz Mustafa KENDİRLİ, Ankara Milletvekilimiz Hacı TURAN, İlçemiz Kaymakamı Kaya ÇELİK, Ankara Çankaya Kaymakamı Kadir ÇAKIR, İlçemiz Belediye Başkanı Ali ŞAHİN, İlçemiz Malmüdürü Halil BIYIK, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş YILMAZ, Mucur Nüfus Müdürü Mehmet KOÇAK, İlçemiz Özel İdaresi Müdürü Şahin TOKMAK, AK Parti Mucur İlçe Başkanı Oğuzhan GÜNDÜZ, İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdiresi İlknur ÇAKIR, daire müdürleri, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Törende bir konuşma yapan Valimiz Sayın İbrahim AKIN, açılışı gerçekleştirilen halı sahanın gençlerimizi spora yönlendirmede ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmada yardımcı olacağını ve bu halı sahanın açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, köyümüze hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Ayrıca, biraz sonra açılışını gerçekleştireceğimiz Köy Konağı da hayırlı olsun. Yapılan bu hizmetlerin, yatırımların hepsi vatandaşlarımız içindir. İlimizi ve ilçemizi daha modern, daha yaşanabilir, daha gelişip kalkınan bir hale getirmek için çalışıyoruz. Devletimizin imkanlarını en verimli şekilde kullanarak hizmete çevireceğiz. Kızıldağ Yeniyapan Köyünden birçok bürokrat çıkmış, sevgili gençler, sizlerin de büyüklerini örnek alarak onların açtığı bu yoldan giderek ülkemize hizmet edeceğinize inancım tamdır.” dedi. Milletvekilimiz Mustafa Kendirli, Ankara Milletvekilimiz Hacı Turan ve Ankara Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır da yaptıkları konuşmalarda açılış gerçekleştirilen halı saha tesisleri ve köy konağının Kızıldağı Yeniyapan Köyüne hayırlı ve uğurlu olması temennilerinde bulundular.
Daha sonra Valimiz sayın AKIN, halı saha ve köy konağı açılışının ardından, ilçe merkezine geçerek Mucur Hükümet Konağının şu an geçici olarak hizmet verdiği binasında incelemelerde bulundu.
Yeni hükümet konağı yapılan alanı da inceleyen ve daha sonra, Mucur’da yapımı tamamlanan ve yakın zaman sonra hizmete açılacak olan Ahi Konağı’nda incelemelerde bulunan Valimiz Sayın İbrahim AKIN, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik ve yetkililerden bilgiler aldı.
Valimiz Sayın İbrahim AKIN’ın ilçedeki programı, Mucur Yeraltı Şehrinde yaptığı incelemeler ile sona erdi. Haber:  Mehmet Burak Dağlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir