- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
GÜNCEL

Diyanetten Kaydını Yaptır, Kitabını Mucur Müftülüğünde Al…

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı yaz Kur’an kurslarını, salgına karşı sürdürülen tedbirler kapsamında uzaktan eğitim yöntemiyle düzenleme kararı aldı. Her sene yaklaşık 3 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı ve yaz boyunca Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okumayı öğrendiği, itikat, ibadet ve ahlak dersleri aldığı yaz Kur’an kursları, bu yıl Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.

Mucur Müftlüğüğü tarafından yapılan açıklamada ise: “6 hafta boyunca devam edecek olan yaz Kur’an kurslarına, kayıt yaptırmak isteyenler diyanet.gov.tr üzerinden başvuru yapabilecek.
Kaydı yapılan çocuklarımızın kitapları olan “Kur’an kursu ders kitaplarını” ve “Diyanet Çocuk Dergisini” ücretsiz olarak ilçemiz müftülüüğünden temin edebilirsiniz. Müftülüğümüze gidemeyen öğrenciler ise https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/kategoriler/materyaller adresinden ya da başvuru yaptıkları ekrandan taşınabilir belge (PDF) olarak söz konusu ders kitaplarını bilgisayarına indirebilecek.
”Kur’an Öğreniyorum, Kur’an Okuyorum ve Dinimi Öğreniyorum” şeklinde üç farklı kategoride hazırlanan derslerin gün içinde tekrarları da olacak.
– Gönüllülük esasına göre sınav yapılacak
Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz Kur’an kursu eğitimlerinin son haftasında (4-14 Ağustos 2020), program başvurularının alındığı internet sayfası üzerinden isteğe bağlı olmak üzere değerlendirme testi uygulayacak ve başarılı olan öğrencilere, “ e- Başarı Belgesi” verecek.” denildi. Haber: Ramazan Dağlı
Diyanetten Kaydını Yaptır, Kitabını Mucur Müftülüğünde Al...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir