- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
GÜNCEL POLİTİKA YEREL

Kınalı Keklikler Mucur’un Köylerinde Doğaya Salındı

Kırşehir Valisi İbrahim AKIN, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğünce yaban hayatının çeşitliliğini korumak amacıyla kınalı kekliklerin doğaya salındığı programa katıldı.
Mucur ilçesine bağlı Gümüşkümbet ve Dalakçı köyleri arazisinde keklikleri doğaya bırakan Vali İbrahim AKIN, keklikleri yaban hayatının çeşitlendirilmesi ve korunması amacıyla doğaya salındığını söyledi.
İlimiz genelinde bugün 17 köyde 425 kınalı kekliğin doğaya salındığını belirten Vali İbrahim AKIN, “Yaban hayatının desteklenmesi ve doğal dengenin korunmasına katkı sağlayan kınalı keklikler, aynı zamanda doğada süneleri ve keneleri yemesinden dolayı zirai mücadeleye katkı sağlamaktadır. Ülkemizin önemli değerleri arasında yer alan yaban hayatını korumak hepimizin ortak görevidir.” dedi.
2021 Yılı Kanatlı Nakil ve Salımları Programı kapsamında düzenlenen Kınalı Keklik Salım Programına Vali İbrahim AKIN’ın yanı sıra Mucur Kaymakamı Faruk Erdem, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Hasan Tezer ile ilgili kurum amirleri ve köy muhtarları katıldı.
Vali İbrahim AKIN, kekliklerin doğaya salınmasının ardından Gümüşkümbet Köyünü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
Köy ziyaretinde Gümüşkümbet Muhtarı Şeref Özcan’dan bilgiler alan Vali İbrahim AKIN, çocuklar ve ekmek pişiren kadınlar da sohbet etti. Haber Merkezi

Kınalı Keklikler Mucur’un Köylerinde Doğaya Salındı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir