- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
RESMİ İLANLAR

1 ADET TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI • T.C. MUCUR İCRA DAİRESİ 2020/31 TLMT. •

T.C. MUCUR İCRA DAİRESİ

2020/31 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Kırşehir İl, Mucur İlçe, 681 Ada, 4 Parsel, YENİCE Mahalle/Köy, zemin kat 4 nolu bağımsız bölüm Satışa konu taşınmaz Kayı Apartmanın Zemin Kat 4 numaralı bağımsız bölümüdür. Taşınmaz mesken niteliğindir. 4 numaralı bağımsız bölüm brüt 135 m², net 110 m² alana sahiptir. Taşınmaz ara katttadır, yapıda ısı yalıtımı vardır, yapıda asansör vardır, Taşınmaz bulunduğu bina 2011 yılında yapılmıştır. Taşınmaz 3 oda. 1 salon, tuvalet, ve mutfaktan ibarettir, iki adet balkonu vardır. Taşınmazın dış kapısı çelik, iç kapıları panel, yerler laminat parke, ıslak hacimleri fayansttır. Mutfak tezgahı ve dolabı mevcuttur.
Adresi Yenice Mah. Sakarya Cad. Mucur / KIRŞEHİR
Yüzölçümü 110 m²
Arsa Payı 38/546
İmar Durumu İmar planı içerisindedir
Kıymeti 140.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü 24/12/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü 24/01/2022 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : MUCUR BELEDİYE KONFERANS SALONU
———————————————————————————————————————-
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/31 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
Resmi İlanlar: ilan.gov.tr’de         İlan No:ILN01495114             bik.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir