- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
GÜNCEL YEREL

Vali Baba Huzurevi Sakinlerini Ziyaret Etti

Valimiz Necati ŞENTÜRK perşembe günü İlçemiz Hayrettin Ekim Huzurevini ziyaret ederek burada kalan yaşlılarla bir araya geldi.
Gerçekleşen ziyarette Valimize, Kaymakamımız Kaya ÇELİK, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan EKEMEN, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Harun AĞAÇ, İlçe Belediye Başkanımız Ali ŞAHİN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan BAYKARA ve Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mutlu KILIÇARSLAN, AK Parti İlçe Başkanımız Oğuzhan GÜNDÜZ, İlçe Müftüsü Tahsin YAZGAN eşlik etti.
Valimiz Necati ŞENTÜRK, Huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenip, Mucur Huzurevi Müdürü Turhal DEVECİ’den kurum ve kurumda kalan yaşlılar hakkında bilgiler aldı.
Ziyarette konuşan Valimiz Necati ŞENTÜRK, son derece modern şekilde inşa edilen Mucur Hayrettin Ekim Huzurevinde 48 yaşlının kaldığını söyledi.
Huzurevi ziyaretlerini sık sık yaparak burada kalan yaşlılarla sürekli bir araya geldiklerini belirten Valimiz Necati ŞENTÜRK, “Onların yüzlerini gülerken görmek bizleri de mutlu ediyor. Devletimiz, yaşlılarımızın hayatlarını kolay bir şekilde sürdürebilmeleri Huzurevlerinde için her türlü imkânı sağlamış durumda. Bizleri büyük fedakârlıklarla büyüterek bugünlere hazırlayan büyüklerimize olan borcumuzu asla ödeyemeyiz. Bütün yaşlılarımıza sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.” dedi.
Huzurevi sakinleri de kendilerini ziyaret ederek mutlu olmalarına sebep olan Sayın Valimize hayır dualarında bulundular.
Ayrıca, Afrin’de terör hedeflerine yönelik olarak başlatılan Zeytin Dalı Harekâtında şehit olan kahramanlarımıza Mevlid okutulan program, Sayın Valimiz ve diğer protokol tarafından Mucur’daki şehit ailelerine “18-24 Mart Şehitler Haftası” nedeniyle plaket vermesi ile devam etti.
Fatma Bacı Sevgi Evleri’nde kalan çocukların çeşitli ilahiler seslendirdiği ve kendi yaptıkları ‘zeytindalı’ maketini Sayın Valimize hediye ettiği program, Kuran-ı Kerim tilaveti ile sona erdi. Haber: Mehmet Burak Dağlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir