- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
EĞİTİM GÜNCEL YEREL

Atamızı Büyük Saygı ve Sevgiyle Anıyoruz…

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü çeşitli etkinliklere andık.
Büyük Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yılında İlçemiz Şehit Öğretmen Hüseyin Aydemir Ortaokulu önünde bulunan Atatürk Büstüne çelenk konulmasıyla anıldı.
Çelenk konma törenine İlçemiz Kaymakamı Kaya ÇELİK, İlçemiz Belediye Başkanı Ali ŞAHİN, Cumhuriyet Savcısı Orçun Deniz TAŞKIN, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Siyasî Parti İlçe Başkanları, Okul Müdürleri, çok sayıda Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Sunuculuğunu Ahmet ÖZCAN ile Sinem AKDENİZ’in yaptığı tören Mucur Halk Eğitim Merkezinde, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla birlikte Tarihteki Türk Büyükleri oratoryo gösterisi ile devam etti.
Mucur Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve “Gençliğin Ataya Cevabı” oratoryosu halk tarafından beğeni ile karşılandı.
Daha sonra tören Kaymakamımız Sayın Kaya ÇELİK’in Resim yarışmasında birinci olan Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Şengül ÖLMEZ’e, Şiir yarışmasında birinci olan Kurugöl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Sultan ERDOĞAN’a, Kompozisyon yarışmasında birinci olan Mucur Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hatice ÖZTÜRK’e ödüllerini vermesiyle sona erdi. Haber: Mehmet Burak Dağlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir