- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
GÜNCEL KÜLTÜR

Şehit Polis Gökhan Ünaldı Hatıra Ormanı Oluşturuldu

İlçemizde oluşturulan Şehit Polis Memuru Gökhan Ünaldı Hatıra Ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi.
Karakuyu Köyüne bağlı Rişvan Mahallesinde yer alan Ziyarettepe’de oluşturulan Şehit Polis Memuru Gökhan Ünaldı Hatıra Ormanı fidan dikim programına Valimiz Necati ŞENTÜRK’ün yanı sıra Mucur Kaymakamı Muhammet Önder, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, Kırşehir Orman Müdürü Reşat Karaca, şehidimizin anne ve babası Kiraz-Bekir Ünaldı ile vatandaşlar katıldı.
Valimiz Necati ŞENTÜRK, programda yaptığı konuşmada, “Böylesine güzel bir bahar gününde Şehidimiz Gökhan Ünaldı adına Ziyarettepe’ye ağaç dikiyoruz. Bölgede her taraf yemyeşil ama ağaç yok. Amacımız bu bölgeyi yeniden ağaçlandırmak. Kırşehir’deki ormanlık ağaçları ülke ortalaması-nın üzerine çıkarmak için çalışmalar yürütüyoruz. Sürekli ağaç diken bir milletiz. Devletimiz de bu konuda önemli
Destekler vermektedir. Daha yeşil, daha yaşanabilir bir Kırşehir için fidan dikiyoruz. Sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı insan haklarının önde gelen haklarındandır. Bunu temin edecek tarzda sürdürülebilir kalkınma için ağaçlandırma yapmamız gerekiyor. Anadolu illerinin genelinde ağaç sayısı azdır. Biz de ağaçlandırma yaparak tabiatı tehdit eden küresel kuraklıktan memleketimizi kurtarmak istiyoruz.
Yaşanabilir, savaşsız, havası, toprağı, suyu temiz bir geleceği nesillerimize armağan edeceğiz. Bu düşüncelerle bütün şehitlerimizi ve Şehit Polis Memuru Gökhan Ünaldı’yı rahmetle ve saygıyla anıyoruz.” dedi.
Orman İl Müdürü Reşat KARACA da yaptığı açıklamada, 700 dönümlük araziye yaklaşık 3 bin ceviz ve badem fidanı dikildiğini söyledi.
Valimizin şehit ailesi ile birlikte fidanları toprakla buluşturduğu program, Şehit Polis Memuru Gökhan ÜNALDI’nın kabrinin ziyaret
edilmesi ile sona erdi.
Haber: Mehmet Burak DAĞLI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir