- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
GÜNCEL

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Mucur Temsilciliği açıldı

11 Mayıs 2022 Çarşamba günü, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Mucur Temsilciliği açıldı.
Gerçekleşen açılışa Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 26. Dönem Konya Milletvekili ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP İl Başkanı Baran Genç ve İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, ADD Genel Sekreteri Ayhan Yalçınkaya, Genel Sayman, Basri Gürsoy, İktisadi işletme Başkan Vekili Durur Gök, Kırşehir Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Birol Yurdugül ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış konuşmasını yapan ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, Mustafa Kemal Atatürk ve heyetinin, Sivas Kongresi’nden sonra Ankara’ya giderken Mucur’a uğradığını ve burada büyük bir coşkuyla karşılandığını belirtti. ADD’nin Türkiye genelinde 335 şubesi, 48 temsilciliği ve 60 bine yakın üyesi bulunduğunu ifade ederek temsilciliğin açılışında emeği geçenlere teşekkür etti.
Daha sonra açılışta bir konuşma yapan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:
“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni Türkiye Cumhuriyeti Devletini yaratma doğrultusunda ilk adımı attığı 19 Mayıs 1919’un 70’inci yılında, 19 Mayıs 1989’da’kurulan Atatürkçü Düşüne Derneği çok önemli ve anlamlı bir kuruluşumuzdur. Kurulduğu günden bu yana da Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda faaliyet gösteren Atatürkçü Düşünce Derneği’ne, tıpkı şu an burada, Mucur İlçemizde olduğu gibi temsilciliklerine bugün her zamankinden çok ihtiyaç duyulmaktadır.
Geldiğimiz noktada Atatürk devrim ve ilkelerine karşı, açık ya da kapalı birçok saldırıların olduğunu görüyoruz. Ancak şu unutulmamalıdır ki, şu an burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Atatürkçü Düşünce Derneği Mucur Temsilciliğimiz gibi birçok il ve ilçelerimizde Atatürk ve Cumhuriyet sevdalıları Onun açtığı yolda, gösterdiği hedefe doğru yılmadan ve usanmadan yürümeye devam edeceklerdir.
Bu vesileyle, açılışını gerçekleştirdiğimiz Atatürkçü Düşüne Derneği Mucur Temsilciliği, Mucur ilçemize hayırlı olsun. Temsilcilik Başkan ve üyelerimizle bundan sonra da birlikte olacağımızı bildirerek; çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.
Açılış Atoza halk dansları ekibinin halk oyunları gösterileri ile sona erdi. Haber: Ramazan Dağlı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Mucur Temsilciliği açıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir