- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
GÜNCEL POLİTİKA YEREL

PISA Bilgilendirme Toplantısı Mucur’da Gerçekleşti

İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan başkanlığında, Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) kapsamında ilimizden seçilen Mucur Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenlerine yönelik bilgilendirme toplantısı Mucur Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda gerçekleşti.
Yapılan toplantıda Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezi görevlileri tarafından bir sunum yapıldı.
Sunumun ardından söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, “PISA’nın temel amacı, öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgi ve becerileri günlük yaşamda kullanma becerisini ölçmektir. Ayrıca öğrencilerimizi daha iyi tanımak; onların öğrenme isteklerini, derslerdeki performanslarını ve öğrenme ortamları ile ilgili tercihlerini daha açık bir biçimde ortaya koymaktır. Programda görev alacak okul idarecileri ve öğretmenlerimize büyük sorumluluk düşmektedir. İdareci ve öğretmenlerimizin üzerlerine düşen bu sorumluluğu özveri ile aşacaklarına olan inancım tamdır.” dedi.
Toplantının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan daha sonra Mucur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mucur Halk Eğitimi Merkezi ve Mucur Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Haber: Ramazan Dağlı


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir