- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
EĞİTİM YEREL

30 Ağustos Zafer Bayramı İlçemiz’de de Kutlandı

Her yıl düzenli olarak kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı, vatandaşlarının yoğun katılımıyla Mucur Şehit Öğr. Hüseyin Aydemir Hürriyet Ortaokulunda kutlandı.
Törenine İlçe Kaymakamı Kaya ÇELİK, Belediye Başkan V. Halil KANDEMİR, İlçe Jandarma Komutanı Ali ALP, İlçe Emniyet Müdür V. Salih KESKİN, İlçe Nüfus Müdürü Mehmet KOÇAK, İlçe Özel İdare Müdürü Şahin TOKMAK, İlçe Malmüdürü Halil BIYIK, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Faruk IRMAK, AK Parti Mucur İlçe Başkanı Oğuzhan GÜNDÜZ, dair amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehit Öğretmen Hüseyin Aydemir Orta Okulunda kutlanan program Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın İlçe Jandarma Komutanı Ali ALP tarafından yapılmasının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili şiirlerin okunmasıyla devam etti.
Daha sonra Kaymakam Kaya ÇELİK; “30 Ağustos zaferi, milletimizin canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır” sözünü hatırlatarak Kaymakamlık Makam Odasında tebrik ve kutlamaları kabul etti. Haber: Ramazan Dağlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir