- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
EĞİTİM GÜNCEL YEREL

CUMHURİYETİMİZ 98 YAŞINDA!

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun arkadaşları tarafından demokratik, modern, laik bir Türkiye hedefiyle ilan edilen Cumhuriyetin 98. yıldönümü İlçemiz Mucur’da da büyük coşku ve sevinçle kutlandı.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümü kutlamaları kapsamında 29 Ekim gününde yapılan programda Kaymakam Vekili/Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına çok sayıda vatandaşın katılması dikkat çekti.
Tebriklerin kabulünün ardından tören alanındaki kutlamalarda törene katılan vatandaşlar ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramı Kaymakam Vekili/Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya tarafından tebrik edildi.
İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Kaymakam Vekili/Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya tarafından yapılırken öğrenciler tarafından 29 Ekim konulu şiirler okundu.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümü nedeniyle yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından tören geçidiyle program sona erdi. Haber: Ramazan DAĞLI

Cumhuriyetimiz 98 Yaşında!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir