- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
GÜNCEL YEREL

Kaymakam Erdem’in “10 Kasım” Mesajı

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün vefatının 83. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Mucur Kaymakamı Faruk Erdem şu sözlere yer verdi:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendini Türk Milletine adayışının büyüklüğü, gidişinin yaşattığı hüznü de büyütmekte şüphesiz. O’nun yokluğuna üzülmek; ancak fikirlerini anlamakla kıymetli hale gelecektir.

Atatürk; siyasi ve askeri dehası, başarıları ve düşünceleriyle sadece Türk tarihine değil, dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış büyük bir devlet adamıdır. İleri görüşlülüğü, barışçı kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi ile yüzyıla yön veren dünya liderleri arasındaki seçkin yerini almıştır. Ülkemizi muasır medeniyetler üzerine çıkarma hedefiyle, geleceğin güçlü Türkiye’sini kurmak için var gücüyle çalışmış ve bu yolda kararlılıkla yürümüştür. Cumhuriyet başta olmak üzere tüm kazanım ve başarıları kendisine değil, millete mâl ederek her zaman öncü ve örnek olmuştur.

O’nun bıraktığı mirası geleceğe taşımak ve daha da yükseklere çıkarmak hepimizin görevi ve ortak sorumluluğudur. Gelecek nesillerin de aynı şuur ve inançla ülkemizi çok daha güçlü bir devlet haline getireceklerine inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 83. yıl dönümünde Cumhuriyet’imizin bânisi Mustafa Kemal Atatürk’ü; saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.” şeklinde sözlerine son verdi. Haber Merkezi

Kaymakam Erdem’in “10 Kasım” Mesajı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir