- Dağdelen Gazetesi - Doğru, Dürüst, Tarafsız, Güncel...
EĞİTİM GÜNCEL YEREL

“Öğretmenler Ruhumuzun İşçisi, Geleceğimizin Mimarlarıdır”

İlçemiz Kaymakamı Kaya ÇELİK; eğitim ve öğretimimizde her türlü desteklerini esirgemeyen başta Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bu dünyadan ahrete göçmüş bulunan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anarken hayatta bulunan emekli ve çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutladı.
Öğretmenlerin, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlar olduğunu belirten Kaymakamımız Kaya ÇELİK “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle mesaj yayımladı. Mesajında şunları söyledi:
“Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir.
Ülkemizin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkması ve uluslararası camiada saygın bir ülke haline gelmesi için öğretmenlerimiz olağanüstü bir de gayret ile gece gündüz demeden, yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi ilçemizde de eğitim ve öğretime devam etmektedir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, onların kalplerine sevgi, saygı ve hoşgörü tohumlarını ekerek milli birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, yarınlarımızı oluşturan dönüşüm mimarlarıdır. Sınırsız bir fedakârlık ve sabır ile çalışan öğretmenlerimizin hakkını ödemek mümkün değildir.
Eğitime yapılacak her yatırım ve sağlanan her desteğin, milletimizin aydınlık geleceğine ve refahına yapılan yatırım olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda tüm imkânlarımızla öğretmen ve öğrencilerimize daha iyi koşullar oluşturmaya çalışıyoruz.
Bu vesile ile Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anar; tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım.” şeklide sözlerine son verdi. Haber: Ramazan Dağlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir